Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Беше страшно – Невреме проследено со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион

Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев, објави Центар.мк.

Погодени се Демир Хисар, Битола, Прилеп, Кичево, Крушево…

Неофицијално се зборува и за штети на земјоделските површини.

Доцна попладнево од УХМР соопштија дека нестабилна облачна маса со интензивни процеси во форма на невреме се спушта од Демир Хисар кон Битола, а исто така најавено е и силно невреме во скопската котлина.

Видеото погледнете го на Центар.мк.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Мајките ја прават оваа грешка: Психологијата на машкото дете според Јунг, вака се раѓаат слаби мажи

Марија Луиз фон Франц, швајцарски психолог, писател и научен соработник на познатиот Карл Густав Јунг, забележала вознемирувачки тренд во средината на 20 век – многу мажи и жени во зрелите години останале ментално закржлавени во нивното созревање. Тие ги зазедоа телата, однесувањето и животите на возрасните, но нивниот ментален развој... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Цената на лебот се намали, очекувам намалување и на другите цени на храната

Vesti +

НЕ СЕ ЗАБОРАВААТ: 4 работи што мажите ги паметат за една жена

Vesti +

Ковачевски од Лондон: Македонската дијаспора е силен промотор на Северна Македонија во Обединетото Кралство

В+

Заев за ТВ Клан: Важно е граѓаните да излезат на гласање и да да дадат правец на државата

В+

Се јави канадскиот снајперист: Не ме убиле Русите, само малку сум настинат

Vesti +

Илиевски: Продолжуваме да го унапредуваме статусот на кумановските стечајци

Vesti +