Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Метеоцентар: Доаѓаат обилни врнежи од дожд во Македонија, подгответе се за невреме

Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе почнат од запад, а во вечерните и ноќните часови зоната на врнежи ќе се прошири во целата земја, пишува познатиот македонски метеосервис – Метеоцентар.ком.

На повеќе места се очекуваат обилни врнежи, од 30 до 40 л/м2 за 24 часа, а локално и повеќе.

Во ноќните и раните утрински часови кон вторник, врнежите на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер, утре од југоисточен, а во вторник од југозападен правец.

Можеби ќе ве интересира...

139 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Vesti +

Запленети над 6000 пиротехнички средства во Прилеп, приведени три лица

Vesti +

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуки

В+

Делчево: Го натепала сопругот, приведена 32-годишна Албанка

Vesti +

За да ја избегне работата, си се јавувал сам себеси 55 часа

Vesti +

Ефикасно средство за отстранување на мувлата од бањата: Направете го сами со 4 состојки

Vesti +