Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Учество на претседателот Пендаровски на форумот за Југоисточна Европа во организација на Маршал центар

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на виртуелниот форум за Југоисточна Европа во организација на Маршал центар, европски центар за безбедносни студии на тема: „Југоисточна Европа и почетокот на новата декада“.

На форумот учествуваа претставници од Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Грција, Косово, Северна Македонија, Црна Гора, Романија, Србија и Словенија.

Можеби ќе ве интересира...

Илиевски: Како е можно со 1 милион евра во 2018 да изградиш 2км улици, а во 2021 со истите пари да изградиш 16км улици

В+

Vestiplus дознава: Над 440 заразени од корона вирус

В+

Министерот Спасовски во Атина на Министерска конференција во рамки на претседавање на Елинска Република со Процесот за соработка на Југоисточна Европа

Vesti +

Дожд и студ низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

В+

Заев со СМС порака до поддржувачите: СДСМ е во акција, уважете сечив став!

В+

Заев од Тетово: Со преку 500 милиони евра реализиравме 7 илјади проекти во општините во изминатите 4 години

В+