Трансформација на телото: Еве како до совршено тело за само 14 дена (Видео)
Vestiplus.mk
+LIFE

Трансформација на телото: Еве како до совршено тело за само 14 дена (Видео)

За време на пандемијата, многумина изгубија навика за вежбање. Сепак, некои токму тоа го искористија за да се прослават.

Имено, Клои Тинг од Мелбурн дошла до идеја на Јутјуб да објавува снимки од вежби, кои секој може да ги правите дома.

Додека била во карантин во Лос Анџелес, Клои на својот Инстаграм профил поставувала снимки од кратки вежби, кои и помогнале своето тело да го доведе до совршенство.

За да ги мотивира жените да вежбаат со неа, таа смислила краток тренинг кој за само 14 дена доведува до вистинска трансформација на телото. Видеото е прегледано дури 370 милиони пати.

Можеби ќе ве интересира...

Владата на Република Северна Македонија на прво место, а собранието на трето место во регионот според Индексот на отвореност

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да манипулира, договорот што го споменува е за период од 18 месеци

Vesti +

Ковачевски за Ла Либре: Дебатите ги водеа пропагандисти, сега генерираме позитивна енергија со Бугарија

В+

243 санкционирани возачи на мотоцикли

Vesti +

Со т.н. ноќен радар 108 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Vesti +

СДСМ: Неуспешна е блокадата и неиспешен е обидот на ВМРО-ДПМНЕ да ги правда деструкциите во Собранието

Vesti +