спасовски Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » спасовски
+МАКЕДОНИЈА

Министерот Спасовски во Букурешт оствари работна средба со Огуз Серкант Акин, директор на Центарот за соработка во областа на спроведување на законот на Југоисточна Европа – СЕЛЕК

Vesti +
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во рамки на официјалната посета на Романија, оствари работна средба со директорот на Центарот за соработка во областа на...
+МАКЕДОНИЈА

Реализирана билатерална средба на министерот Спасовски со неговиот романски колега Боде, на која беа потпишани и два документа за зацврстување на соработката

Vesti +
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Букурешт, на покана на неговиот романски колега Лучијан Никола Боде ја предводи делегацијата од МВР која е...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски: Обединети сме во слободата, а чувањето на независноста е наша заедничка обврска

Vesti +
По повод Денот на независноста, министерот Оливер Спасовски, упати честитка до сите граѓанки и граѓани во државата, со порака дека обединети во слободата чувањето на...
+МАКЕДОНИЈА

Работна средба на министерот Спасовски со Шефот на Мисијата на ОБСЕ, амбасадорот Клеменс Која

Vesti +
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со Шефот на Мисијата на ОБСЕ, амбасадорот Клеменс Која на кого му завршува работниот мандат...
+БИЗНИСМАКЕДОНИЈА

Спасовски: Од денеска сите вработени во МВР добиваат покачување на платата од 5%

Vesti +
Во насока на континуирано мотивирање на вработените во МВР, издејствувавме зголемување на платите за 5% почнувајќи од 1 септември 2022, од Буџетот на МВР, што...
+МАКЕДОНИЈА

Спасовски: 5 нови возила и 2 комбиња за Одделот за специјални полициски операции

Vesti +
Денеска, петок (26.08.2022г) во полицискиот центар ,,Ѓорче Петров“ , министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со дел од раководството на МВР заедно со заменик амбасадорот...
+МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Како Влада направивме сè во изминатите години за придвижување на европската агенда на земјата и ја вративме земјата на патот кон ЕУ

Vesti +
Со храбри и мудри одлуки решивме непремостливи предизвици кои на сите им се чинеа како невозможна мисија и ги затворивме отворените билатерални прашања. Притоа, како...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци во вчерашниот јавен собир

Vesti +
Утрово, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководството на МВР, заменик-министерот за внатрешни работи Назим Буши, директорот на Бирото за јавна...
+МАКЕДОНИЈА

Министерот Оливер Спасовски на 7-ми Регионален координативен состанок за спроведување на Патоказот за одржливо решение за нелегалното поседување, злоупотреба и трговија со мало и лесно оружје во Западен Балкан до 2024

Vesti +
Денеска (05.07.2022) министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски учествуваше на 7-ми Регионален координативен состанок за спроведување на Патоказот за одржливо решение...
+МАКЕДОНИЈА

Министерот Спасовски во Софија на билатерална средба и заедничка вежба на специјалните единици со министерот за внатрешни работи на Република Бугарија, Бојко Рашков

Vesti +
Денеска, (01.07) во Софија, Република Бугарија во Министерството за внатрешни работи, министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски и директорот на Бирото...