Vestiplus.mk
Home » лице
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Vesti +
На 25.05.2022 во 20.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 24-годишниот тетовец Џ.А. за издржување на затворска казна. Тој бил...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице во Тетово за издржување на затворска казна

Vesti +
На 17.05.2022 во 11.40 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле И.М.(57) од Тетово...
+ МАКЕДОНИЈА

Претрес во скопско, пронајдена дрога, приведено едно лице

Vesti +
Денеска (20.04.2022) во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода А.Ш.(23) од с.Идризово, скопско. При претрес...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

Vesti +
На 18.04.2022 во 15.500 часот во с.Идризово, скопско, полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Гази Баба – Потраги го лишиле од слобода е Х.М.(32)...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со централна потерница за издржување казна затвор од три години

Vesti +
Денеска (14.04.2022) во 11.30 часот на ул.„Александар Турунџев“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги – Чаир при СВР Скопје го лишиле од слобода...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје барано за криумчарење на мигранти

Vesti +
На 13.03.2022 во 13.00 часот на автопат А1 кај клучка Миравци, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Богородица, лишен е...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Vesti +
На 09.03.2022 на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при Секторот за внатрешни работи...