Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Шилегов кон Арсовска: Како не ви кажаа дека 16 од 20 проекти во вашата програма се веќе спроведени?

„Во вашата програма ветувате 20 проекти. Кога ја правевте програмата како не ви кажаа дека 16 од тие 20 проекти градот веќе ги прави или се направени?“ ја праша актулениот и кандидат за градоначалник на Град Скопје од СДСМ и коалицијата, Петре Шилегов, кандидатката поддржна од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска на дебатата на ТВ Телма.

„Булеварот Борис Трајковски, мостот АВНОЈ, булевар Словенија, булевар Хрватска се направени или при крај“ кажа Шилегов.

Тој ја запраша како може во кампањата да ветува проекти и работи кои актуелниот градоначалник веќе ги има направено.

„Жално е Арсовска што вашата политичка партија 27 години го водеше градот, а последиците на брзоплетото и водењето на градот без план и стратегија доведоа до ова“ рече Шилегов обраќајќи се на Арсовска.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Вакцинирајте се, за заштита на своето и јавното здравје

Vesti +

Tимот на Шилегов се засилува со зелениот Мирослав Богдановски како главен градски инспектор

В+

Македонија не памети ваква инвестиција, 69 ветерници за производство на струја од ветер

В+

Царовска во Прилеп: Со заокружување на бројот 12 во недела избирате слобода, демократија и просперитет

В+

142 санкции за брзо возење во Скопје

Vesti +

Можеби и вие сте прележале коронавирус: Симптоми кои се показател на тоа – еден особено „издава“

В+