По генералниот секретар на СДСМ, и други високи членови на партијата се збогуваат со Трајче Нешковски кој загина во сообраќајната несреќа на „Рузвелстова“.

-Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче, напиша министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче!

https://www.facebook.com/sekerinska/posts/10157203192565163

И министерот за внатрешни, Оливер Спасовски упати порака на Фејсбук.

-Почивај во мир Трајче. Сочувство до семејството, напиша тој на Фејсбук.

https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1737878606389755