Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

„Се понадевав дека е грешка или лага“ – функционерите од СДСМ се збогуваат со Трајче

По генералниот секретар на СДСМ, и други високи членови на партијата се збогуваат со Трајче Нешковски кој загина во сообраќајната несреќа на „Рузвелстова“.

-Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче, напиша министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче!

https://www.facebook.com/sekerinska/posts/10157203192565163

И министерот за внатрешни, Оливер Спасовски упати порака на Фејсбук.

-Почивај во мир Трајче. Сочувство до семејството, напиша тој на Фејсбук.

https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1737878606389755

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Полицијата ќе пишува казни доколку немате зимска опрема – Каква е состојбата на патиштата?

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започната е законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2023 година. Повеќе информации може да прочитате овде. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Заврши владината седница- Донесени серија одлуки, меѓу кои и за помош поради економската криза

Vesti +

Апсење среде Гостивар – полицијата издаде соопштение

Vesti +

Расчистено разбојништво во Виница, приведено едно лице

Vesti +

Ковачевски за МИА: Го правиме она што цел свет го прави во криза, финансиски силно ги поддржуваме граѓаните и компаниите

В+

Николовски: Заеднички со регионалните министри се заложуваме за одржување на стабилноста за снабдување со храна во регионот

В+

Ковачевски – Курти: Секоја средба е поттик за натамошно унапредување на билатералната соработка

В+