Тажна вест: Социјалдемократите во неверување ја добија веста за смртта на младиот Д-р. Трајче Нешковски
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Тажна вест: Социјалдемократите во неверување ја добија веста за смртта на младиот Д-р. Трајче Нешковски

Почина Д-р Трајче Нешковски, беше поранешен функционер во СДММ. Социјалдемократите се во шок по ненадејната смрт на нивниот другар, кој беше и познат доктор.

-За момент помислив дека е само лош сон, ама не било.
Целото другарство, темелот на СДММ го поставувавме заедно, еден и единствен Трајче.
Не сакам да верувам, но кој не прашува нас овде.
Бог да те прости брат, другар Трајче…
До некое следно видување, напиша Костадин Костадинов во пораката по повод смртта на Нешковски.

https://www.facebook.com/kosta.kostadinov.18/posts/10219869545702190?__cft__[0]=AZXXoLUafAUlG62FBNUrLOmFZM-KzAKvLwTAnOsUZ9K1gCGeO7CUfRvMM7wD5KGSwh1PbgEFY4sJgV2Zv2ARCHkWafPU1-GLtqH65eEMyUzbUFxEcMwDxr6VfBZM7s2FOIBT3vF_gcCCx7Zyaf0S4HQi5oRRGD7RmDaqas-sjjgI3Q&__tn__=%2CO%2CP-R

Можеби ќе ве интересира...

Се апсеше на повеќе локации во Сарај, Аеродром, Карпош, Черкези, Битола и Кавадарци

Vesti +

СДСМ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е на браникот на криминалот

Vesti +

Честитка на генералниот секретар Зечевиќ за Свети Сава: Заедно да го сочуваме богатството на различните култури

В+

Битиќи: 51 отсто од договорите со Бехтел и Енка мора да бидат со наши подизведувачи, 51 отсто од ресурсите мора да бидат наши

Vesti +

Турчин починал со повреди во болница, а човекот кој бил со него избегал

Vesti +

Кој е паразит? Мицкоски да каже колку илјади евра му беше платата во ЕЛЕМ а колку кај Груевски? – прашаа од СДСМ

Vesti +