Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице поради кражба на пари од возило

На 18.07.2021 од полициски службеници од СВР Скопје лишен е од слобода Џ.Б.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 09.45 часот на ул.„Војдан Чернодрински“, на паркинг простор пред деловен субјект, извршил кражба на пари од товарно возило „мерцедес“, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на З.М.(41) од с.Черкези, кумановско.

Џ.Б. е приведен во Полициска станица Бит Пазар, кај него се пронајдени дел од одземените пари и вратени му се на З.М.. За настанот е известен дежурен Јавен обвинител и по документирање на материјалот ќе следува поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Подгответе се за вистинска пролет: Температури до 23 степени и многу сонце – еве какво време не’ очекува

В+

Костадин Костадинов: 10 милиони евра за бескаматни кредити од линијата Ковид 4, поддршката за економијата продолжува

Vesti +

НУРЕДИНИ: Регионалната соработка ќе го олесни одржливото управување со отпадот

Vesti +

ВИДЕО: Украинците објавија нова снимка, велат дека уништиле ракетен систем со дрон

В+

Платил со фалсификувани 100 долари, кога полицијата влегла во неговиот дом пронашла купишта долари

Vesti +

Проверете ги сметките: УЈП ја почна исплатата на МОЈ ДДВ, до 1800 денари за секој полнолетен граѓанин кој скенирал фискални

В+