Vestiplus.mk
Во тренд...

Приведено лице од Битола за извршена тешка кражба во Прилеп

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп во координација со Одделот за криминалистичка полиција од СВР Битола на 02.07.2021 го лишиле од слобода А.Б.(29) од Битола, поради основано сомнение дека е извршител на тешка кражба од спортска обложувалница во Прилеп, при што бил одземен метален сеф со пари.

Лицето и кривичната пријава се предадени во Основното јавно обвинителство Прилеп за понатамошна постапка.

The post Приведено лице од Битола за извршена тешка кражба во Прилеп appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Градинките не смеат да бидат затворени поради штрајкот, предупредува Министерството за труд и социјална политика

В+

Македонија, една од најевтините места за живеење!

Vesti +

НЕМА ПОТРЕБА ДА ВЕ ГРИЗЕ СОВЕСТА: ОВИЕ ДИЕТЕЛНИ правила можете да ги прекршите за време на вашата диета

Vesti +

Марко Михаилоски: Студентите да аплицираат за субвенциониран студентски оброк, крајниот рок е утре

Vesti +

Ковачевски за Ал Џезеира: Нашата определба за членство во ЕУ е јасна, сега ЕУ е на потег

В+

Маричиќ го пречека Борел на скопскиот аеродром

В+