Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано по потерница

На 19.07.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од ОВР Кочани, врз основа на распишана потерница, го привеле А.Т.(37) од Кочани, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „кражба“ и „одземање на моторно возило“.

По приведувањето, А.Т. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Струмица за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Двојно ја зголемивме минималната плата, пензиите сега постојано ќе растат

В+

Крвната група го открива КОМПЛЕТНИОТ ПСИХОЛОШКИ ПРОФИЛ, но и со кого најдобро се сложувате

Vesti +

Ковачевски до МПЦ-ОА: Со особена грижа и верност ги чуваме заветите на Светите Кирил и Методиј

Vesti +

Филип Темелквски: Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ не знае како се носи урбанистички план

В+

Каевски: Данела не може со една сала да управува, Расадник е срамно оставена руина од семејните фирми

В+

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница за затворска казна од три години

В+