Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано по потерница

На 19.07.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од ОВР Кочани, врз основа на распишана потерница, го привеле А.Т.(37) од Кочани, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „кражба“ и „одземање на моторно возило“.

По приведувањето, А.Т. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Струмица за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

(Фото) Влатко Ѓорчев критикува дека цените на зеленчуци биле над 250 денари од килограм, но земјоделец му порача дојди во Битола да садиш пиперки, за тебе и 500 е малку

В+

Љупчо Поповски: Мицкоски потпалува, тој нека го праша Петков за Делчев, нека не кажува што да прават новинарите

В+

Бајден: Путин избра војна, САД ќе одговорат решително

В+

Заврши владината седница – донесени важни одлуки околу ситуацијата со коронавирусот

В+

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ВО СЕПТЕМВРИ: Ги очекува возбудлив месец, се ќе гори од СТРАСТ И НЕЖНОСТ!

Vesti +

Прилично слаб земјотрес ја стресе Струмица

В+