Приведен дилер на дрога од Гевгелија
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

На 21.07.2021, од страна на полициски службеници од ОВР Гевгелија лишен од слобода е Ј.Н.(44) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Имено, по претходно обезбедена судска наредба, извршен бил претрес на дом и помошни простории каде живее Ј.Н. во Гевгелија, при што биле пронајдени и одземени листови од канабис сатива во фаза на сушење, машинка за дробење, 7 пакувања хероин, два боеви куршуми од 7,9мм калибар и засадени растенија канабис сатива.

Ј.Н. е приведен во полициска станица и во координација со Јавен обвинител против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

МЗ: Сертификатот за вакцинација во с’е повеќе земји станува секојдневие

В+

Костадиновска-Стојчевска од Загреб: Промоцијата на македонските и на хрватските културни вредности се наш приоритет

Vesti +

Добра вест: Следува предвремена исплата на пензиите – еве кога да ги очекувате парите

Vesti +

Сопругата на претседателот учествуваше во хуманитарна акција

В+

Ковачевски: Вложуваме во модерни и безбедни патишта, со експресниот пат Ранковце-Крива Паланка и Коридорот 8 привлекуваме нови инвеститори и отвораме нови работни места

Vesti +

(Фото) Мицкоски заврши во болница, имал 45 минутна хируршка интервенција

В+