Претрес во Куманово, приведени двајца дилери, пронајдена дрога
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

Вчера, на 05.05.2023 во 11.00 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово во координација со Одделот за криминалистичка полиција ги лишиле од слобода И.М.(47) и Б.И.(46), двајцата од Куманово.

При претрес во домот на И.М., извршен со судска наредба, во кој бил затекнат и Б.И., биле пронајдени и одземени амфетамин, хероин, кокаин, марихуана, предмет со остатоци од смолеста материја и други предмети.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Можеби ќе ве интересира...

УЖАС: Деветнаесет годишник од кочанско силувал девојка која паднала во бессознание

Vesti +

Цените летнаа во „облаци“: Литар масло за јадење во Германија чини до пет евра

Vesti +

Произведени 18.854 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

Vesti +

63 санкционирани возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

Vesti +

Ковачевски од Охрид: За 10 месеци направивме повеќе за енергетиката од ВМРО-ДПМНЕ за 11 години

Vesti +

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Крушево

В+