Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСТОП ВЕСТИ

Македонија во исчекување на денешната статистика за Ковид 19 – МЗ се извини за доцнењето на извештајот

Додека регионот брои рекордни бројки на новозаразени, Македонија е во исчекување и на статистиките за новозаразените од коронавирус, но до овој момент сѐ уште нема ништо ново на оваа тема, пишува Centar.mk.

Токму поради ова со соопштение излегоа од Министерството за здравство:

– Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со ковид-19 во нашата земја. До овој момент сѐ уште не е испратена дневната статистика од Институтот за јавно здравје, велат од Министерството.

Веднаш штом пристигне дневниот извештај, истиот ќе биде проследен до јавноста, додаваат во кусото соопштение од МЗ, пренесе Centar.mk.

 

 

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Ако сакаме да го отвориме прозорот на иднината, мора да ја затвориме вратата на минатото, бидејќи дува промаја на сегашноста

В+

Шахпаска: Со политики за инклузија на лицата со попреченост создаваме општество во кое различностите се почитуваат и вреднуваат

Vesti +

Полцијата вршеше претрес кај тетовчанец, пронајдено оружје

В+

Пакистан Казни за просветните работници кои се против вакцина – Пониски плати и суспензии за оние кои ја одбиваат вакцината во Пакистан

Vesti +

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози

Vesti +

Руска честитка по изборите: „Браво Србија! Браво Унгарија! Браво за вистиснката и суверена Европа“

В+