Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС ТОП ВЕСТИ

Македонија во исчекување на денешната статистика за Ковид 19 – МЗ се извини за доцнењето на извештајот

Додека регионот брои рекордни бројки на новозаразени, Македонија е во исчекување и на статистиките за новозаразените од коронавирус, но до овој момент сѐ уште нема ништо ново на оваа тема, пишува Centar.mk.

Токму поради ова со соопштение излегоа од Министерството за здравство:

– Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со ковид-19 во нашата земја. До овој момент сѐ уште не е испратена дневната статистика од Институтот за јавно здравје, велат од Министерството.

Веднаш штом пристигне дневниот извештај, истиот ќе биде проследен до јавноста, додаваат во кусото соопштение од МЗ, пренесе Centar.mk.

 

 

Можеби ќе ве интересира...

Расте бројот на заразени од коронавирус: 183 нови случаи и 5 починати регистрирани денеска

В+

Комплексот кај поранешна „Треска“ предвидува згради само до 5 ката

В+

Спасовски за Канал 5: Интересот на градот, на граѓаните е наша ѕвезда и во Куманово, затоа сме фаворити

В+

953 санкции за брзо возење

Vesti +

Убиство го потресе прилепско – МВР излезе со детали

Vesti +

Мијалков качил температура сопругата позитивна на корона

В+