Лукаревска од Крушево: СДСМ со граѓаните ја создава и најдобрата програмска понуда
Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Лукаревска од Крушево: СДСМ со граѓаните ја создава и најдобрата програмска понуда

Ако зборуваме за „Најдоброто“ за општина Крушево, се разбира дека изброот е едноставен и потврден, тоа е Томе Христоски, порача вечерва заменик претседателката Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“ која се одржа во Крушево.

– И кога ќе прашаат како планирате да го сумирате најдоброто за секоја општина, одговорот е едноставен – ја имаме најдобрата кадровска и програмска понуда која ќе биде и најдобрата понуда за граѓаните, а како ќе го потврдиме што е тоа што е најдобро за вашата општина, тоа ќе го потврдиме со вас граѓаните. Со секојдневните контакти со огромниот број на маалски средби, со овие трибини, заеднички вашите предлози ќе ги запишеме во новите победнички програми на нашите кандидати за градоначалници на овие локални избори, посочи Лукаревска на трибината во Крушево.

Можеби ќе ве интересира...

Трагедија во Преспанското Езеро: Пронајдено тело на жена

Vesti +

Паричката секогаш има две страни, која ќе ни се „падне“ во 2023 година?

Vesti +

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Vesti +

Приведен маж кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

В+

ОСНОВАЧКО СОБРАНИЕ НА БАЛКАНСКА АСОЦИЈАЦИЈА НА СИНДИКАТИ НА РАБОТНИЦИТЕ ОД БЕЗБЕДНОСНИОТ СЕКТОР (B.A.T.U.P.S.O)

Vesti +

Автобус полн со работници се преврти кај Битола, повредени четири лица

Vesti +