Кумановчанец заработи кривична пријава затоа што не ги почитувал мерките за време на епидемијата
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Кумановчанец заработи кривична пријава затоа што не ги почитувал мерките за време на епидемијата

СВР Куманово поднесе кривична пријава против маж од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавената, за време на епидемија на заразна болест прогласена на територијата на Република Северна Македонија, постапила спротивно на одлуката за превентивни препораки, времени мерки за изолација.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Разговараме со синдикатите, сите одлуки се носат низ социјален дијалог

В+

Објавен е повик за субвенциониран студентски оброк за академската 2022-2023 година

Vesti +

​​Маричиќ со порака до бизнис заедницата максимално да се користат ИПА фондовите

В+

Груби – Мекачи: Измената на Изборниот законик бара консензус од сите политички партии

В+

(фото) “Спартан” полета кон беровскиот регион

В+

Целосно уништена локалната болница во источна Украина

В+