Киднапирана 21-годишна девојка од скопјанец
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Киднапирана 21-годишна девојка од скопјанец

Рано утрово во 1 часот и 30 минути во полициската станица во Матејче, шеесет годишник од кумановското село пријавил дека на 7.12.2022 нешто по 21 часот и 30 минути, додека бил во куќата со сопругата и нивната 21 годишна ќерка во домот упаднал неговиот поранешен зет.

Се работи за лице од скопско Орланце, кое заедно со уште едно друго лице се сомничи дека со закана од оружје, физички ја претепал и ја грабнал девојката.

Полцијата презема мерки.

Можеби ќе ве интересира...

Хорор: 18 годишно момче било натерано полово да задолува 20 годишник, осомничениот се заканувал

Vesti +

Во Хрватска килограм кашкавал се продава за 3000 денари, а кај нас ближи 750

Vesti +

Министерот Спасовски за ТВ Клан: За 50% зголемена ефикасноста на полицијата во откривање корупција годинава

Vesti +

Гласање за обвинители како доказ за хибернација на правната држава

Vesti +

Средба Грковска-Која: Мисијата на ОБСЕ е голем поддржувач на реформските процеси за добро владеење

Vesti +

Јовановиќ: Мицкоски има манипулативен, а СДСМ конкретен став за војната во Украина

Vesti +