Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Масовно присуство на средбата на Оливер Илиевски: Никој да не ги навредува и да не ги влече за уши ромите

Денеска кандидатот за градоначалник на Куманово оствари средба со граѓаните од ул. „Анѓа Ранковиќ“, местото Бавчи и и нас. Средорек.

„Ромите се нашите комѓии, другари. Да ги згрижмево институции, да ги вработиме, да донесуваат одлуки сами за себе. Заедно со Самет, Дејан Мустафа, идните советници во Советот, заедно до целта за еднаквост на ромите во општеството.“- рече Илиевски.

Тој заедно со кандидатите за советници порача победа на најдоброто за Куманово на 17 ти октомври.

Можеби ќе ве интересира...

Наумоски на МТВ: Со украдените пари за Белата палата ќе направевме Клинички центар, градинки и училишта

В+

Маричиќ: Најкриминалната партија во Европа, ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да бара оставки

В+

Битиќи: Зар треба компромис за инвестициите за обезбедување чиста вода за пиење?

В+

Израелски брод бил нападнат со непознато оружје

Заев на седницата за пратенички прашања: За прв пат граѓаните имаат своја Влада, која ја избрале и е тука да им се најде кога им е потребно, откупот на грозјето е еден од примерите

В+

Костадин Костадинов за Струмица: Децата од социјално ранливи семејства ќе ги ослободиме од надоместокот за детските градинки

В+