Vestiplus.mk
LIFE

Еве зошто Овните поседуваат исклучителни лидерски способности

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат такви кои се издвојуваат.

Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на животен план.

Еден од тие знаци е и овенот.

Овен: Овен е првиот знак во хороскопот. Овните се навикнати први да се носат со специфичните ситуации. Со такви вештини, лицата родени во овој знак поседуваат моќни карактеристики како што се исклучителни лидерски способности.

Всушност, многу моќни лидери со надарени умови се родени во знак Овен. На оваа долга листа се наоѓаат Томас Џеферсон, Леонардо да Винчи, Маја Анџелоу. Многу наши омилени уметници како што се Мараја Кери, Лејди Гага и Хит Леџер се родени во знакот на моќниот Овен. Бидејќи Овен е огнен знак, луѓето во овој знак се плашливи и талентирани, па не се грижете ако темпото на нивниот живот ви се чини пребрзо.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

“ДИШЕТЕ СЛОБОДНО!” – Оваа компанија им даде една недела одмор на работниците поради стрес

Vesti +

Тоалетот ќе мириса убаво со денови, а вие треба само да направите една работа

В+

УТРЕ ГО СЛАВИМЕ СВЕТИ ЛУКА, НА ОВОЈ ДЕН ЌЕ ДОЗНАЕМЕ КАКВА ЗИМА НЕ’ ЧЕКА: Ова се обичаите, но има една работа што не треба да ја правите

Vesti +

Не забораваат предавство: Ова се најголемите злопамтила во хороскопот

Vesti +

Ова може да биде интересно и корисно: Направете маска за лице со лимон и банана

Vesti +

Овие хороскопски знаци се најчесните луѓе – дали сте меѓу нив?

В+