Да бидеме искрени, сите лажеме, но некои луѓе сепак се подобри во лажењето од другите. Ако треба да и се верува на астрологијата, таа има многу врска со хороскопскиот знак во кој е роден човекот.

Овие четири хороскопски знаци се претпоставува дека се најдобрите лажговци и знаат како да се извлечат од речиси секоја ситуација. Дали сте меѓу нив?

Скорпија
Скорпиите се исто толку емотивни како Раковите или Рибите, но тие се тврдоглави и не сакаат да ја покажуваат својата емотивна страна. Кога на луѓето им треба некој да чува тајна или да лаже, Скорпиите се паметен избор бидејќи имаат репутација дека се многу добри во тоа.

Вага

Вагите се добри лажговци бидејќи сакаат да посредуваат во конфликти. Знаат како да одржуваат пријателства и да водат разговори и сакаат сите да се чувствуваат опуштено околу нив. Сепак, Вагите се типот кој тврди дека не им е важно каде одите кога планирате вечера, а во реалноста тотално копнеат тимот да ги покани. Тие знаат многу добро да лажат и ќе ве убедат во она што мислат дека сакате да го слушнете.

Водолија
Водолијата е тврд орев за кршење, па не е ни чудо што знаат многу добро да лажат. Ако некогаш сте биле во бар или забава и сте воспоставиле контакт со очи со некој чија енергија едноставно не сте можеле да ја прочитате, веројатно тоа е Водолија.

Водолијата е добра во поставувањето фронтови и ги има најдобрите покер лица од сите хороскопски знаци. Тие се добри и во чување тајни. Тие секогаш ќе можат да се пробијат до она што го сакаат со лажење или да се извлечат од непријатни ситуации.

Јарец
Јарците ќе направат се што треба за да се погрижат работата да биде ефикасно завршена, дури и ако тоа значи да ја задржите вистината за себе. Со оглед на тоа што се родени лидери, тие знаат да задржат ладна глава во клучните ситуации. Оваа приземна природа им дава впечаток на сигурност, иако лажењето им доаѓа толку природно што понекогаш дури и не се чувствуваат виновни.