Vestiplus.mk
+ БИЗНИС

Еве за колку поскапуваат горивата од утре

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 14.06.2021 година, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 денари по литар.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 71,50 денари по литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), изнесува 62,00 денари по литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 14.06.2021 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 62,00 денари по литар.

Можеби ќе ве интересира...

Две рачни бомби од Втората светска војна пронајдени во тетовско

Vesti +

Заев од Велес: Можеме да бидеме Швајцарија на Балканот, ако ВМРО-ДПМНЕ не не’ турка во минатото

В+

Утре сончево и топло време, попладне нестаблно со пороен дожд и грмежи

В+

МЗ: 69% од новите случаи и 80% од починатите, со Ковид 19 се невакцинирани

Vesti +

Генералниот секретар Николовски со честитка за Курбан Бајрам: Ова е ден кој возвишува благородни дела, да продолжиме да го унапредуваме нашето заедничко општество

Vesti +

Терористичка организација со закани по живот за Јавниот обвинител Јовески

В+