Драма во Скопје: Шеесетгодишен скопјанец физички нападнал 30 годишна струмичанка во неговиот дом и не и дозволувал да ја напушти куќата
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Драма во Скопје: Шеесетгодишен скопјанец физички нападнал 30 годишна струмичанка во неговиот дом и не и дозволувал да ја напушти куќата

Како што соопшти полицијата, вчера нешто по 20 часот на улицата „Брсјачка Буна“ во Скопје, полицајци го лишиле од слобода И.А.(60) од Скопје.

Скопјанецот се сомничи дека на 23.01.2023 во неговиот дом физички ја нападнал В.Р.(30) од Струмица, со која се познавал од порано, по што не ѝ дозволил да го напушти домот до 09.30 часот на 24.01.2023, информира полицијата.

– Скопјанецот бил задржан во станица и по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира...

Честитка од Народната банка по повод Денот на независноста

В+

Заев: Граѓаните ја бараат и ќе ја добијат нашата мобилизација

В+

Расчистен случајот во студентскиот дом Пелагонија, кривична пријава за тешки дела против општата сигурност

Vesti +

Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво

В+

23 лица не носеле маски, каде што морало да ги носат

В+

Четири хороскопски знаци ќе се збогатат до 6 ноември

Vesti +