Vestiplus.mk
Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Дебакл на Мицкоски во Автокоманда – презентира политики пред празен плоштад

Граѓаните повторно му го свртеа грбот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на трибината која вечерва ја организираа во Автокоманда. Пред триесетина луѓе, Мицкоски ги промовираше поликите, кои очигледно веќе не палат кај граѓаните.

Сам со сопартијците Мицкоски ја презентираше веќе видената, прочитана и отфрлена програма на ВМРО-ДПМНЕ која е спротивна на стратешките определби на државата за членство во ЕУ и во НАТО.

Народот јасно покажува која визија ја поддржува и дека го избира патот на евроатлантските интеграции преку Преспанскиот договор и соработка со соседите.

Ова е само уште едно во низата неуспешни обиди на ВМРО-ДПМНЕ да собере членство на трибини или протести, откако претходно блокираа улици низ градовите со по 10-20 партиски членови. Дури и тие протести прекинаа, откако Мицкоски виде дека ја нема поддршката од народот, а се помала му е и поддршката во неговата партија.

Можеби ќе ве интересира...

Затвор до пет години за одобрување на воeните злосторства во Украина на „Фејсбук“

Vesti +

Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка близу Прилеп

Vesti +

СДСМ: Наставата почна, тоа е најважно за децата, прекинот на штрајкот дава шанса на дијалогот

Vesti +

МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

Vesti +

Кондовски на МТВ: Разочаран сум од Коњановски што како лекар е дел од црната кампања на ВМРО ДПМНЕ

В+

Наумоски: Стојкоски ја донесе одлуката Сеад Кочан да земе пола парк за да гради Трговски кој пропаѓа со години, ние најдовме решение за проблемот

В+