Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Дебакл на Мицкоски во Автокоманда – презентира политики пред празен плоштад

Граѓаните повторно му го свртеа грбот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на трибината која вечерва ја организираа во Автокоманда. Пред триесетина луѓе, Мицкоски ги промовираше поликите, кои очигледно веќе не палат кај граѓаните.

Сам со сопартијците Мицкоски ја презентираше веќе видената, прочитана и отфрлена програма на ВМРО-ДПМНЕ која е спротивна на стратешките определби на државата за членство во ЕУ и во НАТО.

Народот јасно покажува која визија ја поддржува и дека го избира патот на евроатлантските интеграции преку Преспанскиот договор и соработка со соседите.

Ова е само уште едно во низата неуспешни обиди на ВМРО-ДПМНЕ да собере членство на трибини или протести, откако претходно блокираа улици низ градовите со по 10-20 партиски членови. Дури и тие протести прекинаа, откако Мицкоски виде дека ја нема поддршката од народот, а се помала му е и поддршката во неговата партија.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Шилегов од Карпош: Конечно Скопје не е партиско туку е на граѓаните

В+

Николовски: Патриотски и државнички е да го штитиме домашниот пазар и тоа го правиме

В+

Спасовски: Моето длабоко уверување е дека на 17 октомври нашата татковина ќе го положи својот демократски испит на зрелоста

В+

Приведен крадец од скопско за издржување казна затвор од една година

Vesti +

Бугар со два ножа уапсен во близина на бугарскиот клуб Цар Борис во Охрид

Vesti +

Кривична пријава против тројца дилери на дрога од Тетово, определен притвор

В+