Дали ги користите двете раце или само палецот? Што кажува начинот на кој ги пишувате пораките за вашата ЛИЧНОСТ
Vestiplus.mk
+Мозаик

Дали ги користите двете раце или само палецот? Што кажува начинот на кој ги пишувате пораките за вашата ЛИЧНОСТ

Откријте каква личност сте.

Сите ние поминуваме многу време и на социјалните мрежи и пишувајќи пораки.

Во зависност од тоа како ги пишувате, можете да одредите какви сте како личност.

Дали ви е важна комуникацијата со другите луѓе или претпочитате да го задржувате времето за себе?

Тип еден: Пишувате пораки со двете раце

Технологијата не ви е силна страна, а брзината и ефикасноста се поважни од прецизноста. Веројатно сте помлада личност чии палци се тренирани откако играте многу игри и ги користите најновите апликации. Обожавате да се забавувате и не можете да го замислите животот без интернет. Постојано комуницирате и испраќате пораки до блиските луѓе.

Тип два: Пишувате пораки со едната рака или со показалецот

„Полека но сигурно“ е вашето мото. Родени сте во ерата на старите телефони и почетоците на телевизијата во боја, жалите за деновите кога животот беше поедноставен.

Со други зборови, веројатно припаѓате на постара возраст. Новите технологии често ви пречат, но сепак се трудите да се прилагодите и да бидете во тек.

Совет три: Пишувате пораки многу брзо

Вие сте во чекор со времето и секогаш сте меѓу првите кога станува збор за иновациите. Користете глас за да заштедите време, да испраќате снимки и гласовни пораки. Вашиот телефон е практично ваш личен асистент и без него немаше да успеете во се што сте наумиле. Тој е едноставно незаменлив дел од вашата личност.

Можеби ќе ве интересира...

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

В+

Георгиевски: За две и пол години во Охрид изградивме улици кои не беа допрени со децении

Vesti +

20 клучни успеси на СДСМ во предизвикувачката 2022 година

Vesti +

СДСМ: Ковачевски успешно менаџира со енергетската криза, Мицкоски се што кажа излажа

Vesti +

Еве дали пиењето топла вода ви помага да изгубите тежина

Vesti +

Обвинение против цариници и полицајци за шверц на дрога

В+