Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Богоев: На трибините на СДСМ граѓаните најмногу ги поддржуваат антикризните мерки

„Најголемите пофалби на граѓанските трибини кои ги организира СДСМ се за мерките за ублажување на кризите, а најголемите барања се токму за нови мерки. Велат граѓаните супер е што носите мерки, добро е и ни помагаа, но треба и нови мерки“ изјави потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во „Клик плус“ на ТВ21.

Тој додаде дека дискусиите и фокусот на граѓаните најмногу се вртат околу кризите и животниот стандард.

„Никој од граѓаните не споменува предвремени избори. Луѓето имаат друга мака. Во цел свет и куче и маче застануваат под еден чадор во ваква криза – и власта и опзицијата работат заедно. Само кај нас опозицијата не стои на ниво на задачата која светската криза ја налага“ рече Богоев.

Потпретседателот на СДСМ рече дека дури и кога опозицијата протува да глуми конструктивност тоа го прави на неумешен начин и нуди апокалиптични изјави – дека ќе се бугаризира државата, ќе снема струја, нема да има енергенси и слично.

Можеби ќе ве интересира...

80 новозаразени од коронавирус, починаа пациент на возраст од 48 години и уште две повозрасни лица

В+

Николовски, Спасовски и Маричиќ: Со усвојувањето на „Регионалниот Патоказ за борба против корупцијата и нелегални финансии“ одиме чекор напред во борбата против корупцијата, со силна поддршка, вклученост и максимална регионална соработка

Vesti +

Вчера се аплицирани 13.037 вакцини

Vesti +

Ковачевски: Над 130 закони се блокирани во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Vesti +

Сител: 30 жртви, меѓу кои и медицински персонал

В+

Костовски: Мицкоски и Апасиев доживеаја пораз на изборите и добија жежок шамар од граѓаните

Vesti +