В+, Author at Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Archives for В+

автор : В+

+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Следуваат два неработни денови со еден продолжен викенд – Ова се преостанатите државни празници до крај на годината

В+
До крајот на годинава остануваат уште следниве празници кои ќе бидат неработни денови: За сите граѓани на РМ 02 август (вторник), Ден на Републиката,• 8...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Точен алкохол на малолетници во угостителски објекти во Битола

В+
Синоќа во периодот од 22.30-00.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Битола и Одделението за криминалистички работи на подрачје на Битола во координација со инспектори...
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ковачевски: Во година полна со економски предизвици, продолжуваме со вистинска грижа за граѓаните

В+
Фејсбук статус на премиерот Димитар Ковачевски: Во година полна со економски, енергетски и здравствени предизвици, продолжуваме со вистинска грижа за сите граѓани и се фокусираме...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Две лица лишени од слобода во полициска акција во Прилеп

В+
Во текот на изминатата вечер од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната единица...
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Маркоска: Усвоен ребалансот, следуваат повисоки, плати, пензии и нови антикризни мерки

В+
Собранието го усвои ребалансот на Буџетот за 2022 година кој обезбедува одржување на макроекономската стабилност но и поголема поддршка за компаниите и граѓаните, истакна Даниела...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Георгиевски: Над 13.000 хектари државно земјиште доделено на земјоделците, инвестираме во домашното земјоделско производство

В+
Прес-конференција, Гоце Георгиевски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство – Во година во која цената на храната и земјоделските производи постојано расте, Владата...
+MeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со мала облачност

В+
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде...
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Акциска контрола во Прилеп, две лица приведени, 51 санкционирани возачи

В+
Во текот на изминатата вечер (21/22.07.2022), од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е против ЕУ, барањето за референдум е фарса за неговите проблеми во ВМРО-ДПМНЕ

В+
Христијан Мицкоски е прочитан целосно. Му потонаа сите обиди да ја закочи државата, да ја блокира европската иднина, не му успеаја крвавите сценарија за дестабилизација...