17.9 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » Archives for В+ » Page 2

автор : В+

1222 Напис - 0 Коментари
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Средба на претседателот Пендаровски со Наталиа Канем, извршен директор на Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА)

В+
Претседателот Стево Пендаровски, за време на посетата на САД по повод неговото учество на Генералното собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со Наталиа...
+ БИЗНИС ТОП ВЕСТИ

М6 Едукативен центар со нова програма за поттикнување на општествениот развој

В+
M6 Едукативниот центар започнува со спроведување на нова програма чија цел е поттикнување на општествениот развој и позитивна општествена трансформација во време на промени. Програмата...
+ Локално ТОП ВЕСТИ

Нова лабораторија за молекуларна микробиологија со real-time PCR детекција

В+
Секторот за санитарна контрола при ЈП Водовод и канализација – Скопје, врши редовна микробиолошка и хемиска контрола на квалитетот на водата за пиење која се...
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Анкетата на Брима потврди, СДСМ е убедлив фаворит, победник на локалните избори, претседателот Заев со најголема доверба од граѓаните

В+
– Граѓаните во континуитет ги препознаваат успешните мерки и политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Тоа го потврдуваат бројни релевантни испитувања...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

МОН: повторно активни конкурсите за стипендии за ученици запишани во дуални паралелки и во тригодишно средно стручно образование

В+
Во насока на целосна распределба на фондот на ученички стипендии предвидени за оваа учебна 2021-2022 година, Министерството за образование и наука објави повторени конкурси за...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Шекеринска почесен гостин на Националната гарда на Вермонт: се разгледуваат можности за обуки на наш кадар за цивилна заштита и спасување

В+
„Цврсто сме убедени во бенефитот кој и нашата Армија и Националната гарда на Вермонт го имаат од исклучително интензивната меѓусебна соработка. По успешната реализација на...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

152 сообраќајни прекршока во Скопје, 45 за брзо возење

В+
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Заев: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

В+
– Навистина овие избори се значајни и историски, преку овие избори определуваме по каков пат ќе се движи нашата земја, нашата татковина. Ја нудиме најдобрата...