Се токми нова цена на горивата
Vestiplus.mk
БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Се токми нова цена на горивата

Денесак РКЕ треба да донесе нови цени на горивата во Македонија.

Според моменталните цени, нафтата од типот брент се продава за 75 долари за барел, додека вти круд за 69.

Во моментов цените се следни: ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 81,00 ден., ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,00 (денари/литар), Дизел гориво – 74,00 (денари/литар).

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев доби плакета од студентите oд Универзитетот на Југоисточна Европа за поддршката и реализацијата на младинските политики

Vesti +

Ковачевски од Виена: За Европа да биде безбеден и силен континент, потребен е мирен и интегриран Западен Балкан

Vesti +

Претседателот Пендаровски утре ќе се сретне со Борел

В+

„Бомбастични“ утра и во опкружувањето, заканувачки мејлови и во Загреб, Белград, Крагуевац

Vesti +

Што нуди Мицкоски како решенија за излез од кризата?

Vesti +

СДСМ: Со СДСМ продолжуваат инвестициите во инфраструктурата – го носиме Најдоброто за секоја општина

Vesti +