Vestiplus.mk
Во тренд...

212 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 212 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, 36 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, 13 за возење без возачка дозвола.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, пет за возење под дејство на алкохол, пет за непрописно престројување, 60 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

The post 212 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

(Видео) Костовски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ што блокираат треба итно да се откажат од платите

В+

Заврши владината седница – Донесени серија одлуки

В+

Марко Михаилоски: Студентите да аплицираат за субвенциониран студентски оброк, крајниот рок е утре

Vesti +

Портпаролот на Пентагон: Не веруваме дека предлогот на Полска е остварлив

В+

Митко Богданоски нов декан на Воената академија, ја презеде функцијата од Орце Поповски

В+

197 санкционирани возачи во Скопје, 49 во алкохолизирана состојба

В+