Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

184 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 184 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции, 23 прекршоци што ги чинат пешаците, 14 за возење без возачка дозвола, 12 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се осум санкции за користење мобилен телефон, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила, осум за возење под дејство на алкохол, шест за непрописно престигнување и обиколување, 45 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Вработените во јавниот сектор заслужуваат поголеми плати, но имаме криза и ограничен буџет

В+

Нов мобилен оператор со супер понуди во Македонија – еве за што се работи

Vesti +

Малески: Кога политичарите велат дека нема да поддржат уставни измени треба на ум да имаат дека младите сакаат да се дел од ЕУ

Vesti +

195 санкции за брзо возење

Vesti +

СДСМ: Во понудата за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ не верува ниту Мицкоски, СДСМ е убедлив фаворит и победник на изборите

Vesti +

Скопјани спремајте се: Утре повеќе општини ем без вода, ем без струја

Vesti +