Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

149 сообраќајни санкции во Скопје, 50 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 50 санкции, 18 за возење без возачка дозвола, пет за возење под дејство на алкохол.

Изречени се пет мерки за некористење сигурносен појас, пет за користење на мобилен телефон, шест за нерегистрирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Ново поскапување на горивата: Бензинот поскапува за 3,5 , дизелот за 8,50 денари

В+

Ги намалува шеќерот и холестеролот: Ова растение се нарекува златно, а неговиот корен е чудотворен лек

Vesti +

ДАЛИ РУСИЈА ШТОТУКУ НАЈАВИ НАПАД И НА ДРУГА ЗЕМЈА? Следува втората фаза од воената операција

Vesti +

76 новозаразени, починаа три лица

В+

Затворен локал во гостиварско, приведени сопственикот и пет танчерки од Албанија и Косово

Vesti +

ИНОФЕИТ и МАСИТ потпишаа меморандум за соработка за ИНОФЕИТ Дигитален Иновациски Хаб

Vesti +