132 санкционирани возачи под дејство на алкохол
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

132 санкционирани возачи под дејство на алкохол

Вчера (01.05.2022) во периодот од 17.00 до 22.00 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 132 возачи. Од нив 34 на територија на СВР Битола, по 20 на територија на СВР Куманово…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Бугарски државјани приведени, откако со погрдни зборови ги навредувале македонските полицајци, а потоа и физички се обиделе да се пресметаат

Vesti +

Ковачевски: Владата не дозволи граѓаните и компаниите сами да се справуваат со кризата

Vesti +

121 сообраќајни прекршоци во Скопје, 17 за брзо возење

Vesti +

250 сообраќајни прекршоци во Скопје, 86 за брзо возење

Vesti +

(ФОТО) Невремето направи хаос во делови од Скопје – се урна и потпорен ѕид

В+

„Тиквеш“ ја донесе првата современа мобилна полнилница за вино во земјава

Vesti +