Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Уште петмина искасани од кучиња скитници

На 23.11.2022 година во 16.10 часот, Л.К.(81) од Кичево во полициска станица пријавила дека на улицата „4 јули“ во Кичево била касната од куче скитник.

На 24.11.2022 во 14.35 часот во Полициската станица Карпош, Д.А.(36) од Скопје пријавил дека на ул.„Бледски договор“ бил каснат од куче скитник.

На 23.11.2022 во 16.50 часот во Полициската станица Чаир, Д.К.(27) од Скопје пријавил дека во с.Визбегово, скопско, бил каснат од куче скитник.

На 23.11.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Центар, Ј.З.(53) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

На 23.11.2022 во 12.20 часот во Полициската станица Аеродром, М.А.(19) од Штип пријавила дека во близина на Железничката станица во Скопје била касната од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира...

Шилегов до Перо Камиказа: Од црни кошули излегуваат лесни зборови

В+

Сонцето, меѓународниот МК код и уставното име раскажуваат за нашата државност

В+

Драма во Велес: Во полициска станица се обидел да убие жена сведок

Vesti +

148 санкционирани возачи во Скопје, 24 возачи на мотоцикли

Vesti +

Паѓа бројот на заразени, висок број на починати: Нови 18 починати и 183 случаи на коронавирус

В+

Поставиле блокатор на возилото на млад скопјанец, вработени во “ЈП Паркинзи” нападнати со метален предмет

В+