Трагична сообраќајка близу Скопје: Загина скопјанец по судир меѓу две возила
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Трагична сообраќајка близу Скопје: Загина скопјанец по судир меѓу две возила

На 02.05.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Скопје-Велес и регионалниот пат с.Јурумлери-с.Суводол се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ивеко“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(61) од Куманово и патничко возило „цитроен берлинго“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.И.(50) од с.Јурумлери.

На местото на несреќата од здобиените повреди починал Г.И., а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Тајни на бонтонот: Еве како да му оставите порака на келнерот со помош на вилушка и нож

В+

Со т.н. ноќен радар 126 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Vesti +

Комисијата одлучи: Сите вработени во јавниот сектор да покажат потврда за примена барем една доза против Ковид-19, задолжителна вакцинација на здравствените работници

В+

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Vesti +

Макрадули: Aна Петровска е меѓу авторите на студијата за гасоводот на Водно

В+

Официјално, Владата донесе финална одлука: Второто полугодие почнува на први февруари!

В+