Трагедија во Скопје: Пронајден починат скопјанец во погон на "Трета македонска бригада" - познат идентитетот
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Трагедија во Скопје: Пронајден починат скопјанец во погон на “Трета македонска бригада” – познат идентитетот

На 07.12.2022 во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека во погон на бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, на еден од меѓукатовите, бил пронајден починат Г.Ѓ.(61) од с.Долно Лисиче, скопско, вработен во погонот.

Од лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција.

Можеби ќе ве интересира...

Британски научници: Многу е веројатно дека заштитата од вакцината ќе ослаби со текот на времето

В+

Совет на амбасадори: Компримисите понекогаш се болни отстапки, но „францускиот предлог“ ги цементира и гарантира македонскиот јазик и идентитет

В+

10 починати, 631 новозаразен

В+

Маричиќ: Агресијата на Русија во Украина ќе донесе несреќа, жртви и нестабилност во Европа

В+

Костадиновска-Стојчевска: Министерките за култура на Албанија и на Србија воодушевени од Охридскиот бисер

Vesti +

Зошто денеска СДСМ ти е „шверцерска“ партија, а до вчера не беше, го прашуваат кумановци Максим Димитриевски

В+