Среде Охрид синоќа приведен криминалец баран со потерница
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Среде Охрид синоќа приведен криминалец баран со потерница

На 24.07.2021 во 21.00 часот на Кеј „Македонија“ во Охрид, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Охрид го привеле А.В.(31) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело по член 144 од Кривичниот законик.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод во казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Лукаревска: СДСМ го зајакна капацитетот, 200 професионалци станаа дел од партиските комисии

Vesti +

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА ПРОЕКТОТ КАЈ ЛИМАК – РЕШЕНИЕ ЗА СКОПСКИОТ СООБРАЌАЈ ВО НАРЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

В+

Необична кражба на 8.500 евра, тепачка во Шуто Оризари, Инцидент во Батинци…

В+

Тага до небо: Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

В+

Богданка Кузеска: Слаба понуда во која ниту Мицкоски не верува, кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ, не се нови луѓе туку од режимот на Груевски

Vesti +

Кај 80 годишен тетовец пронајден хероин, кога полицијата му направила претрес во куќата нашла уште 197 куршуми од различен калибар

В+