Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Со т.н. ноќен радар 135 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (08.07.2021) Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 135 возачи. Од нив, девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Петровска на Северноатлантскиот совет на НАТО: Алијансата е целосно обединета во одвраќање и одбрана на целата НАТО територија

Vesti +

Грковска: Дигиталната трансформација на општеството е важен приоритет на Вадата, тоа е предуслов за транспарентни институции и квалитетни јавни услуги

Vesti +

Еве каква е состојбата на патиштата во Македонија

Vesti +

Министерот Спасовски на Министерски форум ЕУ-Западен Балкан во во Брдо кај Крањ

Vesti +

Приведен крадец за издржување на затворска казна од 22 месеци

Vesti +

Величковски на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Делчево: Политиките на СДСМ носат иднина за младите тука

В+