Vestiplus.mk
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Се укинува ли полицискиот час од среда?

Поради драстичниот пад на новозаразени од коронавирус, во текот на утрешниот ден се очекува да се расправа за укинување на полицискиот час, но и дополнително олабавување на мерките за заштита од ковид 19 објави информативниот портал Centar.mk.

Со оглед на падот на бројот на новозаразени и со оглед на тоа дека дневно се бележат 3 проценти на заразени во однос на тестирани, според сознанија на Centar.mk, се очекува да биде предложено укинување на полицискиот час, кој сега трае од 00 до 4 часот по полноќ.

Се очекува и зголемување на работното место на угостителските објекти. Сепак за ваквите одлуки треба да се одлучува утре на состанок на кризниот штаб, а во вторник Владата да донесе нови одлуки, кои најверојатно ќе бидат олабавување на мерките, a ќе важат од среда 19. мај, дознава Centar.mk.

Можеби ќе ве интересира...

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во Ковид центарот во Тетово и ја прифати понудата од сојузничките земји за обезбедување странски експерти за истраги при експлозии и пожари

Vesti +

МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

Vesti +

Млада скопјанка почина на гинекологија Чаир

В+

Паднаа познати велешки дилери – полицијата ги стави зад решетки

Vesti +

(ФОТО) Ковачевски на насловните страници на весниците и ударните вести на ТВ во Абу Даби

Vesti +

СДСМ: И самиот Мицкоски призна дека нема понуда за Град Скопје, свесен е за поразот што го чека низ цела држава

В+