Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Пукање во Скопје – еден ранет

На 23.06.2021 во 23.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Е.Е.(30) од Република Турција, со привремен престој во Скопје, поради сомнение дека околу 22.00 часот, пред угостителски објект на ул.„Казанџиска“ во Скопје, пукал од огнено оружје и му нанел повреди на С.Б., исто така, од Република Турција.

М.Е.Е. бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

147 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење

Vesti +

Заев за „Политика“: Власта е стабилна, не ни се потребни предвремени парламентарни избори

Vesti +

Драстична промена на времето – УХМР издаде метео предупредување, циклонска активност над Македонија следните денови

Vesti +

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 66 за брзо возење

Vesti +

Даниела Николова: СДСМ и парламентарното мнозинство ќе обезбедат недела неработен ден и повисоки плати за работниците

Vesti +

Денес регистрирани 577 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 30 лица

Vesti +