Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведени две лица, расчистено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“

На 11.07.2021 од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар биле лишени од слобода Н.А.(57) и З.Ј.(52), и двајцата од Скопје, непосредно по извршено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“, на Плоштад Филип Втори во Скопје. Имено, тие од С.Б.(20) од Скопје, одзеле пари.

Лицата биле приведени во полициска станица, а парите се одземени и вратени на сопственикот. По комплетно документирање на случајот ќе следува кривична пријава ,по член 236 став 3 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира...

19 годишник од Скопје останал без мобилен телефон, откако му го украле

В+

Ковачевски: Република Северна Македонија денес ги започнува преговорите за членство во ЕУ, овој ден е историски, долгоочекуван и заслужен

Vesti +

Владините портпароли: Премиерот Ковачевски денеска ќе разговара со својот украински колега, отворени сме за пружање помош

В+

СДСМ: Грижата за најранливите категории на граѓани е врвен приоритет на СДСМ – Тоа е најдоброто за нашата општина, за нашата држава

В+

УХМР со вонредни најави: Очекувајте драстична промена на времето – следува невреме

В+

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво што прави- проверува во телефонот што кажал Апасиев

Vesti +