Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен велешанец, фатен непосредно по извршена тешка кражба

На 25.01.2022 во 17.00 часот на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес од страна на полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода А.Л.(33) од Велес. Тој се сомничи дека околу 16.50 часот извршил „тешка кражба“ од патничко моторно возило „тојота корола“, со велешки регистарски ознаки.

А.Л. бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Ако често го мирисате овој мирис во куќата, никако не го игнорирајте: Тоа е сигнал за ОПАСНОСТ

Vesti +

Ковачевски-Мецола: Поддршката на ЕП значајна за проширувањето на земјите од Западен Балкан

В+

Обвинение за жител од Гостиварско кај него биле пронајдени пиштол и муниција

В+

(ВИДЕО) Ковачевски меѓу македонските фудбалери: Вие сте за нас веќе шампиони, ви благодариме

Vesti +

Супер вест: Пензиите ќе се ипслаќаат предвреме, еве кога

Vesti +

169 санкции за брзо возење

Vesti +