Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведени две лица, расчистена тешка кражба

На 19.07.2021, ЕВР Аеродром и Драчево приведе двајца малолетници од Скопје, поради сомнение дека истиот ден извршиле тешка кражба во возило. Со нив бил извршен службен разговор, а за настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесено соодветна пријава.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Подгответе се: Влажен бран над Македонија од среда – следува дожд и сннег

По влијание на влажен бран во среда и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер. Прогноза за 30.11.2022 Минимална температура: 0°C до 5°C Максимална температура: 4°C до 9°C Облачно со повремени локални врнежи од дожд,... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Ердоган по средбата со Шолц: Турција без двоумење ќе направи напори за прекин на огнот во Украина

В+

Истражување на германски лекари: Депресијата може да биде знак дека следува мозочен удар

Vesti +

Германија за Западен Балкан: Да појасниме – нема да го оставиме регионот во срцето на Европа

В+

Николовски: Подготвуваме план за раст на приносите на пченица, планираме да станеме увозно независни

В+

Бучковски: Група на моќни олигарси се најголема опасност за Петков, но моја проценка е дека неговата влада ќе преживее

В+

СДСМ: Арсовска не може принтери да обезбеди а не па проекти, толку од кадрите на Мицкоски

Vesti +