Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведени две лица, расчистена тешка кражба

На 19.07.2021, ЕВР Аеродром и Драчево приведе двајца малолетници од Скопје, поради сомнение дека истиот ден извршиле тешка кражба во возило. Со нив бил извршен службен разговор, а за настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесено соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

119 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

В+

Царовска: Учениците ќе бидат дел од ПИСА тестирањето во 2022 година, во тек се пробно тестирање и интензивни подготовки за постигнување подобри резултати

Vesti +

Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата

В+

Николов од Штип: Нема веќе договарање тендери во четири очи, ние работиме според закон

В+

Приведен крадец од гостиварско, расчистени три кривични дела

Vesti +

Град Скопје објави јавен повик за образовни асистенти

В+