Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Попов на трибината ,,Најдоброто за нашата општина“: Каде им се кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, чекаат листите да им се напишат во Будимпешта?

СДСМ има многу повеќе направено од ВМРО-ДПМНЕ за многу покус период, нагласи организацискиот секретар на СДСМ Мартин Попов на граѓанската трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“ од Крушево.

Тој истакна дека ние ја покачивме минималната плата, просечната плата, невработеноста е на рекордно ниско, за разлика од ВМРО-ДПМНЕ, ние се грижиме за граѓаните, инвестираме во граѓаните во човечкиот капитал.

Додека ние за сме постојано со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да копираат, но им се случи фијаско, секоја копија е полоша од оригиналот, истакна Попов.

Тој додаде дека СДСМ ја има најтранспарентната постапка за кандидирање на градоначалници и советници за локалните избори.

Во постапката се пријавија 630 кандидати за градоначалници и над 5.000 кандидати за советници, што зборува дека луѓето веруваат во нашите социјалдемократски вредности, го прашавме членството за најдобрите кандидати и ги избравме првите 30 кандидати за градоначалници, меѓу кои е и Томе Христоски и кои гарантираат дека ќе победиме во општините од каде доаѓаат, рече

Од другата страна, кај ВМРО-ДПМНЕ владее мрак, не знаеме што се случува, не сме слушнале за никаква процедура, тоа е нормално, листите им ги подготвуваат во Будимпешта и наскоро ќе им ги испорачаат, истакна организацискиот секретар на СДСМ Мартин Попов од граѓанската трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ние, како генерација, имаме должност да ја заштитиме демократијата

Пишува: БОГДАНКА КУЗЕСКА за Frontline.mk Кога се сретнале вистината и лагата, лагата ѝ рекла на вистината дека денеска е прекрасен ден, на што вистината се согласила, бидејќи навистина, иако била малку сомничава, погледнала и видела дека денот бил сончев, небото чисто и сино и сè наоколу изгледало спокојно. По ова... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Филипче: Се ќе се затвори во 23 часот – да се работи онлјан и во смени

В+

Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Чешката Република, Н.Е. Мирослав Томан

Vesti +

МЗ: Ревакцинирани 44% од полнолетните граѓани во државата

В+

ЗАПОЧНА ВЕЛИГДЕНСКИОТ ПОСТ – Еве кои намирници треба да јадете за да ги почитувате обичаите и да бидете здрави

Vesti +

131 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Vesti +

Ковачевски: Потпишани 277 договори за подршка на компании кои ќе креираат над 3.700 работни места

Vesti +