Подгответе се за неверојатен астро период! Голема полна Месечина во Јарец донесува целосен пресврт! Еве што ќе се случи
Vestiplus.mk
+LIFE

Подгответе се за неверојатен астро период! Голема полна Месечина во Јарец донесува целосен пресврт! Еве што ќе се случи

Не очекува одлична месечева фаза која ќе успее да избрише, исправи и залечи сѐ она негативно што се случило за време на затемнувањето на Сонцето, после 10 јуни. Посебно се однесува на решавањето на лаги и измами.

Полната Месечина ќе биде во знак на Јарец и прави еден многу позитивен аспект. Дури и ако се појават некои предизвици и проблеми, со леснотија ќе успеете да се ослободите.

Главниот фокус на оваа месечева фаза ќе биде на семејството и домот. Можни се напнатости, судири и кризи, но лунарната енергија ќе ви даде емоционална сила и зајакната интуиција како би преминнале преку сите препреки и предизвици.

Во овој период ве очекуваат нови пријателства со луѓе кои можат да ви помогнат на емотивен план, но и во кариерата. На работа ве очекува напредок, самопромоција, а многу ваши планови ќе бидат на чекор до исполнување.

Оваа месечева фаза е исто така добра за патувања, образование и ширење на погледите.

Можеби ќе ве интересира...

Прегазен пешак во Штип

Vesti +

Црн вторник: Починаа дури 14 лица, 999 се новозаразени – Дали короната зема замав?

В+

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

В+

СИТЕ ГИ ПРАВАТ ИСТИТЕ ГРЕШКИ ПО ТУШИРАЊЕ: Овој чекор е клучен да го направите веднаш штом ќе излезете од кадата!

Vesti +

Приведен криминалец осуден на скоро 13 години затворска казна

Vesti +

Пратеник од СДСМ прашува: Кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот „Мицко војвода“ за претепаниот нивен член во Охрид инаку секретар на клубот ,,Цар Борис”?

Vesti +