Vestiplus.mk
+LIFE

Овие неколку хороскопски знаци најлесно ги освојуваат женските срца

И додека некои мажи воопшто не умеат со жени, други многу лесно можат да ја освојат секоја што ќе посакаат. Тие, едноставно, се вешти во флертување.

Според астрологијата, највештите заводници се раѓаат во овие хороскопски знаци:

Овен

Сакаат да бидат мачо мажи на сите животни полиња, па и во љубовта. Освојуваат со класичен, директен пристап, без обиколувања. Мажите родени во овој знак на партнерката ѝ овозможуваат возбуда и задоволство какво што посакува.

Лав

Лавовите по природа се вљубени во самите себе и полни се со самодоверба која не ја кријат. Тие без проблеми можат да освојат жена. Ако е потребно, со недели ќе се трудат околу неа, но со упорноста и стилот ќе успеат да ја освојат. И во кревет овој маж е великодушен, но истото го очекуваат и од партнерката. Лавот дава, но и бара обожување.

Вага

Мажот Вага ќе ве освои со стилот и шармот. Ужива во интимните моменти со партнерката и сака од неа да слуша нежни зборови. Овие мажи се добри љубовници и бараат партнерка која ќе може во сè да ги следи.

Шкорпија

Шкорпиите важат за совршени љубовници и многу жени имаат романтични мечти за таков љубовник, но малкумина можат да одат во чекор со нив. Тие со неверојатна леснотија и брзина го освојуваат женското срце, но секој обид за интимен разговор нема да им биде пријатен. Не се отвораат лесно. Сепак, сексот со нив е повеќе од идеален.

Стрелец

Ако му се допаднете на некој Стрелец, ќе направи сè за да ве освои. Ќе имате чувство како да сте вие единствената жена која ја посакува. Ќе ги задоволи важите сексуални желби со леснотија, но колку и да се искрени и одлучни, понекогаш се безобѕирни па добро е да бидете внимателни.

Можеби ќе ве интересира...

Среќна вест: Ново поевтинување на горивата – Ова се новите цени

Vesti +

СДСМ: Со употребата на реториката од Белиот дворец и флоскулите на Мицкоски, Арсовска се потврди како партиски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

В+

Ковачевски: Владата ќе се погрижи, како и од првиот ден граѓаните да имаат парно оваа зима

Vesti +

Маричиќ денес е домаќин на министрите за Европа на Финска и Ирска

Vesti +

Едвај чекаат да помине: Овие хороскопски знаци немаат ич среќа во 2020. година

В+

Aдминистрацијата ќе работи од дома за пониски плати од 10 до 30 %

Vesti +