Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп – Градско

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско, кој поради пожар кај местото Топлица беше во прекин, од 19:30 часот е нормализиран во двата правци.

Сообраќајот на патниот правец Берово – Делчево е нормализиран од 18:40 часот.

Можеби ќе ве интересира...

Притвор за двајца дилери на марихуана од Скопје

В+

Во живо: Голем граѓански марш по повод 11 Октомври

В+

Законот за стечајци стапи на сила, стечајците што ги исполнуваат условите во рок од 30 дена да се пријават во Агенцијата за вработување

Vesti +

Охридско кафуле ја заклучи вратата од тоалетот – во WC само со фискална сметка

Vesti +

Ќе се укине ли полицискиот час?

В+

(ФОТО) Зеленски ја потпиша апликацијата за членство на Украина во ЕУ

В+