Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Метеоролозите со најава за дожд и грмежи- промена на времето од вторник

Утре ќе се задржи претежно сончево време, а од вторник следува период со повремено зголемување на облачноста и со слаб до умерен јужен ветер.
Во попладневните и вечерните часови, особено во вторник и среда, и претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд и ретки грмежи.

Можеби ќе ве интересира...

Тешко повреден пешак откако возило удрило во него на регионалниот пат Кратово-Чатал

Vesti +

Душко Весковски: Проекцијата за новите детски градинки предвидува изградба на објекти од по 1480м2, на два ката и згрижување на 130 до 150 деца од предучилишна возраст во еден објект

Vesti +

Живковиќ: Ќе следи усогласувањето на платите во јавниот сектор

В+

Царовска: создаваме општество во кое различностите во јазикот и културата ќе се гледаат како предност

Vesti +

158 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 брзо возење

Vesti +

Високи бројки: 32 починати, 1222 новозаразени

В+