Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Метеоролозите со најава за дожд и грмежи- промена на времето од вторник

Утре ќе се задржи претежно сончево време, а од вторник следува период со повремено зголемување на облачноста и со слаб до умерен јужен ветер.
Во попладневните и вечерните часови, особено во вторник и среда, и претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд и ретки грмежи.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

133 казни за непропуштање пешаци на пешачки премин

В+

НУРЕДИНИ: Очекувам првите количини на линдан безбедно да стигнат во Франција

Vesti +

Влада: Штрајкувачите да не се донесуваат во заблуда, наставата и преговорите да продолжат

Vesti +

Д-р Олумчев предупредува: Новиот сој Омикрон кај нас ќе се појави за еден месец, а ќе се шири меѓу младите

В+

Нови 528 случаи на коронавирус, 7 починаа – еве каде се шири заразата

В+

Заев од Карпош: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ВМРО-ДПМНЕ го зголеми двојно, да не дозволиме парите пак да ги трошат на барок, споменици и палми

В+