Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Македонија во Тага: Почина 22 годишно момче од коронавирус

22 годишно момче од Свети Николе почина од компликации предизвикани од коронавирус на скопската клиника, објави порталот Centar.mk.

Трагичниот настан се случил утрово во Инфективната клиника во Скопје.

Оваа информација попладнево ја соопшти градоначалникот на Велес Аце Коцевски.

Момчето кое што починало утрово се лекувало во велешката болница, но откако минатата недела дополнително му се влошила здравствената состојба итно било пренесено во скопските клиники, каде денес ја загубило битката.

 

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

Vesti +

Зеленски: Русија нема да запре, туку ќе ги нападне овие шест држави

Vesti +

Градоначалникот на Ѓорче Петров со нула денари трошоци за гориво во 2021

В+

Наставичката Панев избрана за ментор од МОН: Љубовта кон учениците и многу трудми овозможија напредок во кариерата

Vesti +

Заев за „Политика“: Власта е стабилна, не ни се потребни предвремени парламентарни избори

Vesti +

Арсовска: Го најдовме споменикот на Ќосето

Vesti +