Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Изгореа два автомобили на “Рузвелтова”

Два автомобила во текот на вчерашната ноќ изгореа на „Рузвелтова“ во Скопје.

-Вчера околу 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Франклин Рузвелт“ настанал пожар во патничко возило „фолксваген поло“,сопственост на Х.Х.(22) од Скопје и во патничко возило „тојота“,сопственост на А.Т.(68) од Скопје, се вели во полицискиот билтен.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Петровска: Пријатно бев изненадена од пречекот во Лондон, жалам за лошите коментари на социјалните мрежи

В+

Царовска: Во битолското техничко училиште зголемен е бројот и на ученици и на паралелки, стручното образование повторно e привлечно затоа што школува кадри што ги бара реалниот сектор

Vesti +

ОКТА додели пет стипендии на постдипломци на УКИМ

Vesti +

Денеска уживајте во сонцето, од утре спремете се за дожд

Vesti +

Полицијата уапси малолетник кој ограбувал аптеки и продажни објекти низ Аеродром

Vesti +

Уште седуммина од „Планина“ се спогодија со обвинителството

В+